طی ده روزی که از تاریخ شروع کمپین امضا برای حقوق ملی آزربایجان جنوبی در سایت کاخ سفید می گذرد تعداد امضاها از مرز 1600 امضا گذشته است. روند امضای این طومار سیر صعودی داشته با اینکه میانگین کل امضاها برای 10 روز اول 160 امضا می باشد تنها در 22 ژانویه بیش از 350 امضا بر تعداد کل امضاها افزوده شده است که نشانگر رشد تصاعدی شرکت در کمپین می باشد. با روند صعودی شرکت در کمپین انتظار می رود در مدت یک ماه پیش بینی شده تعداد امضاها به بیش ازچندین هزار برسد وحتی رسیدن به حد نصاب 25000 هزار امضا نیز دور از انتظار نمی باشد.

با رسیدن به حد نصاب 25000 هزارامضا در ظرف یک ماه این طومار به عنوان سند رسمی نزد دولت آمریکت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. در صورت تحقق این امر حرکت ملی آزربایجان درعرصه حقوق بین الملل به موفقیت چشمگیری دست خواهد یافت. ارزیابی به عنوان سند رسمی دولت آمریکا مسئله آزربایجان جنوبی را در بالاترین حد بین المللی مطرح کرده و توجه مجامع و محافل معتبر بین المللی را بر خواهد انگیخت که به نوبه خود قدرت لابیگری حرکت ملی را افزایش بسیاری خواهد داد.

 احتمال چنین موفقیتی از هم اکنون بدخواهان ملت آزربایجان را به هراس انداخته است چنانکه برای خنثی کردن این کمپین رایزنیها و فعالیتهای پشت پرده ای را آغاز کرده اند.  گزارشها حاکی از آنست که برخی  شبکه های مجازی پان ایرانیست و ضد آزربایجان در صدد اجرای آنتی کمپین بوده و عده ای از محافل لابیگری ایرانی در پی دیدار با مقامات آمریکایی برای خنثی کردن چنین امری می باشند.

در این طومار که راجع به حقوق مدنی و ملی ملت ترک آزربایجان می باشد از دولت اوباما خواسته می شود نقض حقوق ملی و انسانی آزربایجانیها و دیگر اقلیتها توسط جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شود.

لینک دسترسی به طومار:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/recognize-islamic-government-iran-violating-fundamental-rights-irans-azerbaijani-ethnic-minority/gR2mqw7b#thank-you=p

 

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید

نظرات  

 
0 1 پاسخ: روند تصاعدی شرکت در کمپین امضا طومار سایت کاخ سفید راجع به حقوق ملی آزربایجان جنوبیhamvatan شنبه 11 مرداد 1393 ، ساعت 21:38
موفقیت این سند کسانی رو خوشحال میکنه که مورد ظلم قرار گرفتن
نه برای کسانی مثل شماها که در هر کشوری باشید ثمرتون فقط جنگ داخلی ست
:D
شما خودتون مصداق بارز جنایت علیه بشریت و ترویج نوعی از فاشیست هستید یعنی منبع ظلم
نقل قول
 

افزودن نظرقدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی